گروه خودرویی فاپکو با بیش از ۱۳ سال تجربه در زمینه بازرگانی و تولید ، امروزه مفتخراست تا با طرحی نوین در قالب نمایندگی و در راستای خدمت رسانی بیشتر به مصرف کننده گامی موثر در این زمینه بردارد.

امید است تا با پیوستن شما به این مجموعه سهمی از این افتخار ملی را از آن خود کرده و علاوه بر کسب منافع مالی نقش بسزایی در راه خدمت رسانی به هم میهنانمان نیز بردارید .

 

شرایط همکاری با شرکت در سه طرح زیر خلاصه می شود :

۱ –  خریدار آزاد
۲- عاملیت فروش
۳- نمایندگی  فروش

 

۱- خریدار آزاد :

در این روش شخص متقاضی بدون انعقاد قرارداد و در قالب خریدار آزاد اقدام به همکاری با شرکت می نماید و با ارتباط با بخش فروش و دریافت لیست قیمت، اقدام به خرید می نماید .
نکته ۱ : در این حالت قیمتها با ۱۰ درصد افزایش نسبت به دیگر روش های همکاری ارائه میشود و در صورتیکه در شهرستان محل اقامت خریدار نمایندگی وجود داشته باشد، فروش به خریدار توسط نماینده انجام خواهد شد .

نکته ۱ :در این روش خریدار آزاد می تواند محصولات را در قالب تجارت الکترونیک  نیز انجام دهد. برای کسب اطلاعات کامل پیرامون آن لطفا اینجا را کلیک کنید .

۲-عاملیت فروش

در این روش متقاضی همکاری با شرکت، پس از شناخت کامل از محصولات و قیمت ها و امکان سنجی فعالیت خود در حوزه شهرستان مورد تقاضا، در ابتدا تقاضانامه ای مبنی بر همکاری با شرکت به شماره فکس  ۴۴۲۹۸۹۹۱-۰۲۱  ارسال می نماید . ( ذکر شماره تلفن جهت پیگیری های بعدی الزامی است. )
پس از دریافت تقاضانامه اولیه پیرامون همکاری با شرکت توسط واحد بازرگانی، همکاران ما با متقاضی تماس گرفته و اطلاعات لازم و نحوه همکاری با شرکت را بیان می نمایند. در این روش در صورتیکه در شهرستان مورد تقاضا نمایندگی انحصاری وجود داشته باشد، امکان همکاری با متقاضی امکان پذیر نمی باشد و متقاضی به نمایندگی انجصاری معرفی خواهد شد.
در این روش قرارداد عاملیت با متقاضی منعقد خواهد شد.

نکته ۱ : تعداد عاملین فروش در هر شهرستان نیز متناسب با جمعیت تعریف شده است که خود به سه گروه تقسیم می شود :
گروه اول : شهرستانهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر
در این حالت شرکت با توجه به گستردگی محصولات و حوزه فعالیت، نسبت به انعقاد قرارداد تا حداکثر  سه عامل اقدام می نماید .

گروه دوم : شهرستانهای با جمعیت چهارصد الی یک میلیون نفر
در این حالت شرکت با توجه به گستردگی محصولات و حوزه فعالیت، نسبت به انعقاد قرارداد تا حداکثر  دو عامل اقدام می نماید. در این گروه در ابتدا شرکت در یک دوره آزمایشی دو ماهه به عامل اول زمان فعالیت خواهد داد، تا در صورت توانایی توزیع محصولات، عامل جدیدی در شهرستان مذکور اضافه نشود .

گروه سوم : شهرستانهای با جمعیت کمتر از چهارصد هزار نفر
در این حالت شرکت با توجه به گستردگی محصولات و حوزه فعالیت، نسبت به انعقاد قرارداد تا حداکثر یک عامل اقدام می نماید .

نکته ۲ : قرارداد فیمابین شرکت و عامل محترم در ابتدا برای یک دوره آزمایشی اولیه منعقد خواهد شد و در صورت تحقق مفاد قرارداد ، برای مدت یک سال تمدید خواهد شد .

نکته ۳ : مطابق با برنامه حمایتی شرکت از نمایندگان محترم ، تمامی قیمت های محصولات مورد تقاضای عاملیت از ۳ الی ۵ درصد بالاتر از قیمتهای نمایندگی عرضه میشود . در این حال چنانچه در شهر مورد فعالیت عاملیت ، نمایندگی فروش داده شود ، آن عاملیت تحت پوشش نماینده جدید قرار خواهدگرفت و کماکان با همان تعرفه خرید محصولات (قیمت نماینده بعلاوه ۳  الی ۵ درصد) ، میتواند محصولات را از نمایندگیجدید شرکت دریافت نماید .

 

۳-نمایندگی انحصاری فروش

در این روش نیز به مانند روش قبل، متقاضی همکاری با شرکت، پس از شناخت کامل از محصولات و قیمت ها و امکان سنجی فعالیت خود در حوزه شهرستان مورد تقاضا، در ابتدا تقاضانامه ای مبنی بر همکاری با شرکت به شماره فکس  ۴۴۲۹۸۹۹۱-۰۲۱  ارسال می نماید . ( ذکر شماره تلفن جهت پیگیری های بعدی الزامی است. )
پس از دریافت تقاضانامه اولیه پیرامون همکاری با شرکت توسط واحد بازرگانی، همکاران ما با متقاضی تماس گرفته و اطلاعات لازم و نحوه همکاری با شرکت را بیان می نمایند. در این روش در صورتیکه در شهرستان مورد تقاضا نمایندگی فروش وجود داشته باشد، امکان همکاری با متقاضی امکان پذیر نیست و متقاضی به نمایندگی معرفی خواهد شد.

 نکته ۱ :  با توجه به انحصاری بودن فعالیت نمایندگی و مطابق با برنامه حمایتی شرکت از نمایندگان محترم  ، تمامی قیمت های محصولات برحسب پایین ترین قیمت در لیست تعرفه ارائه خواهد شد که در این حالت عملا ۳ الی ۵ درصد پایین تر از قیمت عاملیت خواهد بود.

نکته ۲ : در این روش قرارداد نمایندگی تحت عنوان نمایندگی انحصاری  با متقاضی منعقد خواهد شد.

 

مزایای  اخذ نمایندگی انحصاری شرکت فاپکو:

  • شرکت در کلاسهای آموزشی رایگان تکنیک های فروش بر حسب نیاز نمایندگی
  • ارایه پکیج های ویژه تبلیغات در جهت توسعه فعالیت نماینده در شهرستان مورد فعالیت ( این مورد در روش عاملیت نیز وجود دارد)
  • در صورت تایید صلاحیت مالی و پس از اعتبارسنجی ، امکان خرید اعتباری برای نمایندگی نیز وجود دارد.
  • صدور پروانه و جواز نمایندگی بر اساس مصوبات سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور در بخش شرکت ها
  • فعالیت نمایندگی بصورت انحصاری و تحت پوشش قرار دادن عاملی و خریداران آزاد پیشین
  • با بررسی و اثبات میزان فعالیت نمایندگی، امکان دریافت بودجه های تبلغاتی اعم از شرکت در نمایشکاهها و ….با توجه به نیاز نمایندگی

 

شرایط عمومی اخذ نمایندگی فاپکو :

شرايط اخذ نمايندگي حقيقي مطابق با آئين نامه ۲۳

اشخاص حقيقي متقاضي اخذ نمايندگي بايد داراي شرايط زير باشند:

۱- تابعيت دولت جمهوري اسلامي ايران
۲- اعتقاد به اسلام و يا يكي از اديان رسمي كشور
۳- عدم اعتياد به مواد مخدر
۴- دارا بودن حداقل مدرك ديپلم
۵- شركت در کلاسهای آموزشی شرکت با توجه به نوع نمایندگی مورد تقاضای متقاضی
۶- پذیرفتن شرايط مندرج در قرارداد

شرايط اخذ نمايندگي حقوقي مطابق با آئين نامه۲۳

اشخاص حقوقی  متقاضي اخذ نمايندگي بايد داراي شرايط زير باشند:

۱- شرکت به صورت مسئولیت محدود سهامي خاص بامسئوليت تضامني ياشركت تعاوني تاسيس شود.
۲- در موضوع شركت طبق اساسنامه بازاریابی کالا و خدمات ذکر شده باشد.
۳- مدير عامل شركت حق دریافت نمایندگی و نیز حق امضاء داشته باشد.
۴- ساير مدارك مورد نیاز شرکت که بصورت موردی و برحسب نیاز به متقاضی شخصیت حقوقی اعلام می گردد.